Yaz Aylarınız Eziyete Dönmesin! Bunu Sürenlere Sivrisinek Yaklaşmıyor

Bilgisayar başında, kitap okurken ya da gece uyurken sinekler tarafından rahatsız edilmek yaz aylarının vazgeçilmezi arasında.

Şanslı olanlar için sineklikler ve sinek ilaçları bir çözüm olsa da, gece uyurken sineklere karşı en etkili yöntem vücudunuza süreceğiniz sıvılardan geçiyor.

Sineklerin vücudun belirli yerlerini soktuğunda herkesin reaksiyonu aynı olmaz. Soktuğu yerde bazen çok küçük kızarıklık oluşur bazen de şişme ve iltihap oluşur. Sinekleri kovmak için çeşitli kimyasal ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerde bulunan kimyasallar hem cilde uygulandığında hem de solunduğunda ortamda bulunan kişilere zarar verebilir.

Vücutta salgılanan bazı maddeler sivrisinekleri kovmada etkilidir. Sivrisinekler için sinek kovucu losyonlar yaparken en dikkat etmemiz gereken şey losyonun içinde sinekleri rahatsız edecek kokuları koymaktır.

Kokuları ayaklarıyla alan sinekleri rahatsız edebilecek aromatik bitkisel olan yağlar; lavanta yağı, nane yağı, okaliptus yağı, limon yağı, stronella yağı, portakal yağı, lavanta yağı, biberiye yağı ve nane yağı kullanılabilir.

DOĞAL SİVRİSİNEK KOVUCU TARİFİ 1.YÖNTEM

– Sinek kovucu için öncelikle boş bir sprey şişesi hazırlayın.- Sprey şişesinin içini su ile doldurun.

– Daha sonra sprey şişesinin içine evde bulunan aromatik yağlardan (yukarıda saydıklarımızdan herhangi biri olabilir) yaklaşık 50 damla kadar şişenin içine damlatın.

– Ardından şişenin kapağını kapatın ve iyice çalkalayın.

– Biraz beklettikten sonra evin her tarafına sıkıp kullanabilirsiniz.

Böylelikle sineklerden kurtulabilirsiniz. Dilerseniz cildinizin üzerine de sıkabilirsiniz. Aynı zamanda karışım hazırlarken birden fazla aromatik yağ kullanabilirsiniz.

2.YÖNTEM

Sivrisinekleri uzaklaştırmada etkili olan bir diğer yöntem ise karanfildir.

Bir limonu ortadan ikiye bölün ve 20-25 tane karanfili limonun üzerine yerleştirin. Yerleştirdikten sonra odanızın bir kenarına koyun.

Yaydığı kokudan dolayı sivrisineklerin gelmesini engelleyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x