OpenAI, ChatGPT’nin geliştirilmiş bir sürümünü yayınladı ve şimdiden İnternet’i fethediyor

GPT-4 Turbo modeline erişim, yalnızca premium kullanıcılar için olsa da nihayet açıldı…

OpenAI’ye göre GPT-4 Turbo, önceki sürüme kıyasla gelişmiş yazma, kodlama ve mantık yetenekleri sergiliyor. Olimpiyat seviyesindeki matematik problemlerinin çözümündeki ilerleme özellikle dikkat çekicidir.

Yapay zeka ayrıca daha güncel bilgileri de biliyor: GPT-4 Eylül 2021’e kadar bilgiye sahipken Turbo, Aralık 2023 itibarıyla halka açık verilerle eğitildi. Bu, kullanıcıların en güncel sonuçları ve bilgileri almasını sağlar. Diğer bir avantaj ise bağlam boyutunun 50 sayfadan 300 sayfanın üzerine çıkarılmasıdır.

ChatGPT’nin ana rakibi Microsoft Copilot’un da daha büyük GPT-4 Turbo dil modelini kullandığını, üstelik bunun ücretsiz bir sürümü de mevcut olduğunu belirtmekte fayda var . Doğru, yalnızca sistemde yükün olmadığı dönemlerde kullanılabilir.

Yapay zeka alanında devrim vaat eden ChatGPT-5’in 2024 yılı sonundan önce piyasaya sürülmesi bekleniyor . Yapay genel zeka (AGI) kavramından bahsediyoruz. Bu, yapay zekanın insanların karşılaşabileceği her türlü sorunu öğrenebileceği anlamına geliyor. Bu onu bir insandan ayırt edilemez kılacaktır.

Bu yılın başlarında ChatGPT geliştiricilerinin metinden video oluşturmaya yönelik bir sinir ağı sunduğunu hatırlayalım . Sora’nın benzer modellerden temel farkı, videoları kare kare birleştirmek yerine, tüm videoları tek seferde oluşturmasıdır.

Ve önümüzdeki yıllarda piyasada AI teknolojilerine dayanan yeni bir tür gadget ortaya çıkmaya başlayacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x