Milyonların Sevilen Tercihi Türkiye’nin dev süt markalarından Biriydi İflas Bayrağını Çekti

Türkiye’de son yıllarda uygulanan ekonomi politikaları ve parasal sıkılaşma adımları neticesinde birçok şirket, yüksek faiz oranları karşısında ekonomik sıkıntıya girerek art arda iflas etmeye devam ediyor.

1970’li yıllarda temeli atılan ve yıllardır Türkiye’nin en bilinen süt üreticileri arasında gösterilen Kay Süt, 2022 yılında yapılan satış işleminin ardından zor günler geçiriyor. AKP’ye yakınlığı ile bilinen Yıldızlar SSS Holding tarafından 2022 yılında satın alınan şirket, içerisine girdiği mali darboğazdan çıkamayınca konkordato talep etti.

SATIŞ İÇİN 668 MİLYON LİRA DEĞER BİÇİLDİ

Kay Süt’e ait borçların önemli bölümü Garanti Bankası’na yönelik olduğundan, dev banka şirketin Balıkesir’in Altıeylül ilçesinde bulunan fabrikasının icradan satışını talep etti. Balıkesir 4. İcra Müdürlüğü’nün satış dosyasına göre, 34 bin 432 metrekare alan üzerine kurulu tesis için 668 milyon TL bedel belirlendi. Tesisin icradan satış ihalesi 16 Temmuz günü yapılacak.

OTEL ARAZİSİ 417 MİLYON LİRAYA SATILACAK

Öte yandan, son yıllarda özelleştirme ihalelerinde aldığı tesisler adında söz ettiren Yıldızlar SSS Holding’e ait İzmir Çeşme’deki değerli bir arazisinin de icradan satışı talep edildi. Halk Bankası’nın satışını istediği otel arazisi için belirlenen bedel ise 417 milyon TL. Anılan arazinin satış ihalesi ise 8 Temmuz’da yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x